12:09
18 Wrzesień 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Zamieszczono dnia wt., 2018-10-16 12:08

Gdańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o hodowlę marihuany. W trakcie przeszukania działki należącej do 36-letniego gdańszczanina funkcjonariusze znaleźli ponad 1,5-metrowe rośliny konopi indyjskich, a w trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za uprawę marihuany mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową mieli podejrzenia, że na działce należącej do 36-letniego mieszkańca miasta mogą być uprawiane konopie indyjskie. Po sprawdzeniu tej posesji funkcjonariusze znaleźli kilka 1, 5-metrowych krzaków marihuany, które zostały zabezpieczone przez policjantów do dalszych badań. Policjanci zatrzymali obecnego na miejscu właściciela działki, a w trakcie pracy nad sprawą i przeszukania tym razem mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki, które mężczyzna przechowywał w słoikach w swoim pokoju. 

36-letni gdańszczanin najpierw trafił do policyjnego aresztu potem został doprowadzony do prokuratora, który ogłosił mu zarzut posiadania środków odurzających oraz uprawy marihuany mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyków. Wobec mężczyzny został zastosowany dozór. Za posiadanie marihuany grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za jej hodowlę w znacznej ilości grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KWP w Gdańsku