01:06
17 czerwiec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policja zatrzymała podejrzanego o dewastację synangogi

Zamieszczono dnia pt., 2018-09-21 13:17

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o wybicie kamieniem szyby w synagodze, do której doszło 19 września przed godziną 18.00. Mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie został osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu od kilku dni pracowali nad sprawą wybicia szyby w synagodze, do której doszło w minioną środę. Funkcjonariusze oprócz zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu. Pomimo wielu typowań potencjalnych sprawców tego przestępstwa, policjanci zdecydowali o publikacji wizerunku tego mężczyzny w mediach. 

Niemal natychmiast po publikacji wizerunku do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez policjantów z Wrzeszcza. 

Dzisiaj około godziny 12 na terenie gminy Trąbki Wielkie policjanci z komendy miejskiej zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania, był zaskoczony widokiem policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania. 

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekażą do prokuratury w celu oceny przyjętej kwalifikacji prawnej tego czynu.

info/foto: KWP w Gdańsku