23:07
17 lipiec 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Policja przypomina o możliwości sprawdzaniu autobusu

Zamieszczono dnia czw., 2018-09-20 12:38

Policjanci przypominają, że na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę lub którym pojadą nasze dzieci. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu wyświetlane są informacje na jego temat. Można też umówić się na kontrolę autobusu w Sopocie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami wydziału ruchu drogowego. Dziś sopoccy policjanci przeprowadzili taką kontrolę na parkingu przy Operze Leśnej.

Sopoccy policjanci przypominają, że na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę lub którym pojadą nasze dzieci. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu wyświetlane są takie informacje jak: dane techniczne, ważność badań technicznych, status rejestracji, ilość miejsc, przebieg, rok produkcji oraz ubezpieczenie OC. 

Można też umówić się na kontrolę autobusu w Sopocie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami wydziału ruchu drogowego, zgłaszając potrzebę kontroli najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. Taką potrzebę można zgłosić też osobiście lub pisemnie.

Kontakt do sopockich policjantów ruchu drogowego:

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ul. Armii Krajowej 112A, 81-824 Sopot tel. (58) 521 62 69 lub (58) 521 62 84.

Dziś policjanci przeprowadzili taką kontrolę autobusu na parkingu przy Operze Leśnej w Sopocie. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwrócili na stan techniczny mercedesa. Po przeprowadzonych czynnościach policjanci nie mieli żadnych uwag co do stanu technicznego autobusu, a kierowca był trzeźwy. Po zakończonej kontroli funkcjonariusz ruchu drogowego wydał kierowcy stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.

Kolejną kontrolę autobusu funkcjonariusze drogówki przeprowadzą w dniu jutrzejszym na ul. Goyki.

info/foto: KWP w Gdańsku