14:07
22 lipiec 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

FIFA 19 coraz bliżej półek sklepowych

Zamieszczono dnia czw., 2018-09-20 11:32
Kolejna odsłona popularnej gry powstającej już od 1994, czyli dokładnie 24 lata, stworzona przez ten sam zespół z Electronic Arts. Fifa 19 to symulator piłki nożnej, w którym możemy kierować licencjonowanymi drużynami z całego świata, reprezentacjami, wcielać się w odwzorowanych prawdziwych piłkarzy a także zwiedzać i rozgrywać mecze na pięknych stadionach. Gra stworzona została z myślą o wszelkiego rodzaju platformach PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch. Twórcy gry przewidzieli tryby dla pojedyńczych graczy jak i kilku osób w trybie multiplayer. Gra na półki sklepowe trafi 28 września 2018 a w wersji przedpremierowej juz 25.09.2018r
 
NAJWIĘKSZE KLUBOWE ROZGRYWKI
 
W „dziewietnastce” będziemy mieli możliwość po raz pierwszy od 10 lat wczuć się w niezapomniany klimat europejskich rozgrywek (wcześniej Pro Evolution Soccer) UEFA Champions League, UEFA Europa League, w których będziemy mogli rozegrać turniej od początku fazy grupowej aż do finału na stadionie Wanda Metropolitano a także Super Cup. Rozgrywka klubowa w tych turniejach od dawna stoi na najwyższym możliwym piłkarskim poziomie a każdy młody zawodnik, czy też fan, marzy o tym aby chociaż w pewnym stopniu spełnić swoje marzenie. Właśnie wtedy do akcji wkracza FIFA 19 wraz z jej całą zawartością. 
 
NOWY ULTIMATE TEAM
 
Fifa 19 oprócz wspomnianych wyżej nowości cały czas dostępny będzie tryb ultimate team, jednak w odnowionej wersji a mianowicie Division Rivals. Graj i zdobywaj punkty promujące do wyższych lig a także do ligi weekendowej. Co tydzień do zgarnięcia różnego rodzaju nagrody do wyboru. W tym trybie dostępne są także wszystkim nam znane ikony, czyli piłkarze którzy zawiesili już buty na kołku. Oprócz starych kart z wersji fify 18 będą dostępne również nowe. Nie możemy zapomnieć o najnowszych kartach z rozgrywek europejskich.
 
INNOWACYJNE FUNKCJE GRY
 
W najnowszej odsłonie FIFY twórcy rozpieszczają nas w sposób czysto estetyczny, małymi ale ważnymi rzeczami, które są niezbędne w symulatorze piłki nożnej.
Pierwszą z nowości jest aktywne prowadzenie piłki, polegające na dokładniejszej kontroli nad piłką przez zawodnika, celnością strzału a także płynnością w poruszaniu się. Nowe "cieszynki" i animacje zwodów wprowadzą w grę więcej życia co sprawi, że będzie bardziej efektowna.
Dynamiczna taktyka a zarazem możliwość ustawienia swoich podstawowych ustawień i zapamiętania ich w celu szybszego zmieniania formacji podczas meczu bez wychodzenia do głównego menu. Duże ułatwienia, które przyda się graczowi.
Nowy system uderzeń pozwalający na dokładniejsze strzały z dystansu, po ziemi czy tez wykończenia finezyjne. Dużo większa kontrola nad tym co chcemy zrobić w sytuacji podbramkowej.
Najciekawszą z  perspektywy moich doświadczeń jest nowy system walki po utracie piłki, podczas „bezpańskiej” piłki bardzo ważna jest reakcja gracza ale nie jedyna, atrybuty piłkarza też odgrywają bardzo ważną rolę w całej układance. Jak to czasami powiadają, kto pierwszy ten lepszy?
Nad wszystkim stoi nowa technologia real player motion, która odpowiada za te wszystkie świetnie wykonane animacje, charakterystyczne zachowania poszczególnych piłkarzy, odwzorowane rysy twarzy. To wszystko daje większą kontrole graczom nad zawodnikami.
 
NOWY SZYBKI MECZ
 
Poza klasycznym szybkim meczem, który towarzyszył nam przez wszystkie lata, gracze dostają 5 nowych rodzajów meczów do wyboru. Jednym z nich są wyżej wspomniane mecze pucharów europejskich. 
Dużą nowością jest tryb "Własne zasady", w którym mamy do wyboru wiele możliwości, takie jak tryb przetrwania, kiedy to padnie bramka jeden z zawodników musi opuścic boisko, bez zasad, gdzie wszystko jest dozwolone, strzały z daleka, każda bramka strzelona z pola karnego liczona normalnie zaś spoza liczona jest podwójnie, do "x goli", w którym ustawia się do ilu bramek chcemy zagrać z przeciwnikiem. Drużyna, która zdobędzie 3 bramki wygrywa - coś w rodzaju zasady "złotej bramki" Ciekawostką są zasady zaliczania bramek zdobytych wyłącznie z "główki" i z "woleja". 
Oprócz wyżej wymionych nowości w trybie "Szybki mecz" mamy jeszcze klasyczny dwumecz, w którym gospodarzem jest jedna drużyna a w meczu rewanżowym druga oraz finał pucharu.
 
PODSUMOWANIE
 
Oceniając FIFĘ 19 stwierdzam, że jest to wersja, na którą czekało wielu graczy. Oczywiście zależy jakim jest się typem gracza ale jeżeli chodzi o osoby, które lubią rozgrywać mecze online powinny być szczęśliwe aż nadto. Chociaż osoby, które wolą grę w samotności, mogą czuć się nieco pominięte. Osobiście oceniam na 5+. 
 
KWESTIE TECHNICZNE I WYMAGANIA SPRZĘTOWE
 
Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran
Cena gry w dniu premiery: 
249,90 PLN – wersja standardowa
309,00 PLN – wersja mistrzowska
419,00 PLN – wersja ultimate
 
PC Windows Rekomendowane:
Intel Core i3-6300T 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270X lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 10 64-bit Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon R7 260 lub lepsza, 50 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
 
foto:facebook/EA SPORTS FIFA Polska
Daniel Żubert