12:06
4 czerwiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolbudy: Rozpoczęcie lata - co jeszcze oprócz zespołu Bajm?

Zamieszczono dnia czw., 2018-06-14 10:30

W sobotę 30 czerwca w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się tradycyjny festyn z okazji Powitania Lata. To wyjątkowe wydarzenie, jak co roku, uświetni występ prawdziwej muzycznej gwiazdy. Powiemy tylko: Beata i Bajm!

Ponieważ czas płynie szybko, a ciekawość mieszkańców wzrasta z każdym dniem - czego potwierdzeniem jest rosnąca liczba zapytań, jakie otrzymujemy - już dziś uchylamy rąbka tajemnicy na temat najbliższego gminnego festynu, którym powitamy Lato 2018.

Stało się już tradycją, że każdego roku podczas inauguracji i pożegnania sezonu wakacyjnego towarzyszą kolbudzianom znakomici muzyczni goście. Również w tym roku scenę przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach rozświetli gwiazda największego krajowego formatu.

Beata i Bajm

Nie ma chyba sensu przytaczanie tytułów największych szlagierów. Nie będziemy też liczyć tygodni ich królowania na listach przebojów. Grali na najpopularniejszych krajowych festiwalach, sprzedali niezliczone ilości płyt a na swoim koncie mają najważniejsze nagrody, przyznawane zarówno przez fanów, jak i środowisko muzyczne. Niepowtarzalny styl oraz charakterystyczny wokal Beaty Kozidrak oraz brzmienie zespołu Bajm znamy wszyscy. Refreny wielu jej piosenek nie są chyba obce najstarszym, jak i tym młodszym mieszkańcom. Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że już wkrótce w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach wystąpi prawdziwa ikona polskiej muzyki pop i rock.

- Nasi mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić do wielkich nazwisk artystów, którzy występują na naszych festynach - mówi wójt Leszek Grombala. - Sami sobie zawiesiliśmy poprzeczkę naprawdę wysoko. Kurczy się lista tych wielkich, którzy u nas jeszcze nie grali. Gościliśmy przecież takie gwiazdy jak choćby Krzysztof Krawczyk. Również tym razem sięgamy po zespół, który znają wszyscy. Mam nadzieję, że wybór jakiego dokonaliśmy przypadnie do gustu wszystkim, bez względu na wiek. Już dziś pragnę zaprosić naszych mieszkańców na Powitanie Lata 2018. Spotykamy się 30 czerwca w Gminnej Przystani Żeglarskiej. Zapewniam, że Beata i Bajm nie będą jedyną atrakcją, jaką przygotowujemy na ten dzień.

Elvis, The Shadows, Grupa Bez Łosia i atrakcje dla dzieci

Oprócz wspomnianej już gwiazdy wieczoru, na scenie zaprezentują się grupa Surf N'roll grająca utwory z lat 60. I 70., głównie legendarnego zespołu The Shadows. Posłuchamy również przebojów jednej z najważniejszych ikon popkultury „Króla” Elvisa Presleya, które wykona dla nas Adam Gałka. Na scenie zaprezentuje się ponadto - działający przy Urzędzie Gminy Kolbudy - zespół Grupa Bez Łosia Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Przestrzeń do zabawy, liczne konkursy, animacje i stoiska gastronomiczne nie pozwolą się nudzić najmłodszym uczestnikom festynu.

Dyskoteka z DJ Goskee

Po wielkiej dawce muzyki na żywo rozpocznie się impreza taneczna. Dyskotekowe rytmy serwować będzie DJ Goskee.

Festyn rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do godziny 2.00.

info/foto: www.kolbudy.pl