08:02
19 luty 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

#Premiera: Peugeot 508 w wersji combi !

Zamieszczono dnia wt., 2018-06-12 12:45
Debiutująca podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie nowa generacja Peugeota 508 na początku przyszłego roku będzie dostępna również w odmianie kombi (SW). Jesienią, podczas wystawy w Paryżu, wariant ten zostanie oficjalnie zaprezentowany, ale już teraz Francuzi z Grupy PSA odkryli większość kart na temat tej nowości.

Segment D przegrywa walkę na europejskim rynku nie tylko z kompaktami czy autami miejskimi, ale również z coraz częściej spotykanymi na naszych ulicach crossoverami i SUV-ami. I choć niektórzy producenci wręcz rezygnują z tego segmentu rynkowego, to nie oznacza to wcale, że jego dni są już policzone. Takie modele, jak zaprezentowany na początku bieżącego roku nowy Peugeot 508, sprawiają, że wciąż znajdują się chętni na takie auta, które mogą pełnić funkcję zarówno samochodu reprezentacyjnego, jak i pojemnego auta rodzinnego. A jeśli mowa o rodzinie, to nie może zabraknąć w ofercie średniej wielkości modeli wariantów kombi, które stanowią obecnie jedną trzecią sprzedaży w tej klasie rynkowej.

I wydaje się, że w przypadku Peugeota 508 wersja SW będzie się sprzedawać co najmniej tak dobrze. Francuzi do eleganckiego kształtu nadwozia dodali sporo praktycznych i funkcjonalnych cech. 508 SW jest niemal tak samo niski jak sedan (1,42 m) i o 6 cm niższy od poprzednika. Ma to zapewnić mu lepsze właściwości aerodynamiczne, a przy tym, jak zapewniają przedstawiciele Peugeota, będzie oferować wystarczająco dużo miejsca nad głową. Z pewnością dokładnie to przetestujemy. Francuskie kombi mierzy 4,78 m długości, czyli zaledwie o 3 cm więcej od sedana i o 5 cm mniej od poprzednika. Elegancki wygląd podkreślają nie tylko smukłe linie nadwozia, ale również m.in. okna bez ram.

Naturalnie w kombi liczą się także możliwości transportowe. W nowym 508 SW standardowo do dyspozycji będzie 530-litrowy bagażnik, czyli o 30 litrów mniejszy niż w poprzedniej generacji. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność ta wzrasta do 1780 litrów, a załadunek większej ilości bagaży ułatwi płaska podłoga oraz większy otwór (szerszy o 2,4 cm i z niższym o 6 cm progiem).

mat. prasowy + zdj. Peugeot