22:07
17 lipiec 2019
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolejne zmiany w obowiązkowym wyposażeniu aut

Zamieszczono dnia pon., 2018-06-04 08:44

Większe bezpieczeństwo, ale również niższa emisja zanieczyszczeń czy połączenie z siecią i zautomatyzowana mobilność, to główne obszary w motoryzacji, na który spory wpływ chce mieć Komisja Europejska. Następstwem zapowiedzianego właśnie kolejnego pakietu działań będą kolejne obowiązkowe elementy wyposażenia w nowych samochodach na rynku.

Tzw. komisja Junckera wprowadza w życie trzeci i zarazem ostatni już pakiet działań służących modernizacji europejskiego systemu transportowego. Ma on umożliwić europejskim kierowcom korzystanie z bezpieczniejszego ruchu drogowego, mniej zanieczyszczających pojazdów i bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, a jednocześnie wspierać konkurencyjność przemysłu UE.

Przypomnijmy, że od kwietnia br. wszystkie nowo homologowane modele na europejskim rynku muszą posiadać na wyposażeniu system automatycznego powiadamiania o wypadku drogowym eCall. Wcześniej w ten sam sposób na listach wyposażenia na stałe zagościły układy ABS i ESP, a także czujniki ciśnienia w oponach.

mat. agencyjny