19:05
21 maj 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kościerzyna: Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego

Zamieszczono dnia ndz., 2018-05-20 11:07

Policjant pionu kryminalnego w czasie wolnym zatrzymał osobę poszukiwaną listem gończym. Do zatrzymania doszło wczoraj w godzinach wieczornych na ul. Skłodowskiej w Kościerzynie. Zatrzymany poszukiwany był listem gończym wydanym przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego i odsiadki 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

17 maja ok. godz. 20.00 policjant pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w czasie wolnym, jadąc prywatnym samochodem ul. Skłodowską, zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego. Policjant przez chwilę obserwował mężczyznę, a kiedy upewnił się, że jest to poszukiwany, wysiadł z samochodu i zatrzymał go. O zdarzeniu powiadomił telefonicznie dyżurnego jednostki. Poszukiwany został przekazany umundurowanemu patrolowi, który przyjechał na miejsce, a następnie doprowadzony do jednostki policji. 

Zatrzymany to 55 – letni mieszkaniec naszego miasta, który poszukiwany był listem gończym wydanym przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego i odsiadki 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem. 55-latek ukrywał się przed policją od października 2017 r. 

info/foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.