19:05
21 maj 2019
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Udane Dni Otwarte z nową A-klasą w salonach BMG Goworowski

Zamieszczono dnia ndz., 2018-05-13 18:01

W trzech salonach firmy spod znaku firmy BMG Goworowski w minioną sobotę pojawiła się masa atrakcji. Gwiazdą dnia była nowa A-klasa, która zabrała gości w swój świat wirtualny.

Strzałem w dziesiątkę było zaprezentowanie najnowszej technologii, jaka towarzyszy wszystkim nowym samochodom marki Mercedes-Benz.

Warto odnotować, że na wspomnianych "Dniach Otwartych" partnerem technologicznym imprezy było Sony Center, dzięki któremu mogliśmy mieć możliwość przejażdżki po torze wyścigowym za kierownicą Mercedesów AMG. W programie była również prezentacja systemu MBUX na ekranach Sony. 

A jak scharakteryzować A-klasę?

Purystyczny, skoncentrowany na płaszczyznach design najnowszej Klasy A to kolejna odsłona języka projektowania Mercedes-Benz. Nowa interpretacja powstała na bazie kompaktowego, dwubryłowego nadwozia o zoptymalizowanych wymiarach i proporcjach.

 

 

Z zewnątrz Klasę A definiuje sportowe, emocjonujące wzornictwo. Progresywny przedni pas z nisko poprowadzoną płaszczyzną maski i smukłymi diodowymi lampami z chromowanymi dodatkami ma atrakcyjną, dynamiczną formę. Szeroka osłona chłodnicy z gwiazdą Mercedesa nawiązuje wyglądem do poprzedniczki, a jednocześnie – za sprawą „diamentowego” wkładu i srebrnej listwy – podkreśla sportowy charakter modelu, podobnie jak większe nadkola, mieszczące koła w rozmiarze od 16 do 19 cali. Z tyłu mocno wyprofilowana „talia” oraz poziome, dwuczęściowe lampy poszerzają optycznie nadwozie.

Współczynnik oporu powietrza Cd równy zaledwie 0,25 i powierzchnia czołowa A = 2,19 m2 sprawiają, że pod względem aerodynamiki nowa Klasa A zajmuje miejsce lidera w swoim segmencie. Po raz pierwszy w klasie kompakt Mercedes-Benz wykorzystuje dwuczęściową żaluzję chłodnicy AIRPANEL (opcja), która – umieszczona za wlotem powietrza – otwiera lub zamyka swoje regulowane łopatki zależnie od zapotrzebowania na chłodzenie. Efektywność jej działania poprawia druga żaluzja, umieszczona za wlotem pod tablicą rejestracyjną.

Nowy Mercedes-Benz Klasy A – młodzieńczy i dynamiczny jak zawsze, dorosły i komfortowy jak nigdy. Całkowicie na nowo definiuje nowoczesny luksus w klasie kompaktowych aut i rewolucjonizuje design samochodowego wnętrza. Także pod względem technicznym czwarta generacja Klasy A wysuwa się na prowadzenie, i to nie tylko za sprawą nowego systemu multimedialnego MBUX. Model oferuje liczne funkcje zarezerwowane wcześniej dla aut luksusowych: po raz pierwszy w określonych sytuacjach potrafi poruszać się częściowo autonomicznie, a na życzenie może być wyposażony m.in. w reflektory MULTIBEAM LED. Wszystkie wersje najnowszej Klasy A napędzają nowe, wydajne silniki benzynowe oraz wysokoprężne. I choć kompakt z gwiazdą zachował swój sportowy wygląd, jego walory praktyczne znacząco wzrosły. Zamówienia na nową Klasę A ruszają w marcu, a jej rynkowa premiera odbędzie się wiosną br.

red., zdj. redakcja