15:03
21 marzec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Testowaliśmy elektrycznego Fiata 500EV

Zamieszczono dnia śr., 2018-05-02 22:41

Klasyczny, elektryczny FIAT 500 przechodzi ostatnie testy. Samochód został dziś zaprezentowany mediom, które miały okazję się także przejechać elektrycznym, kilkudziesięcioletnim Fiatem.

Przerobienie sympatycznego klasyka na samochód elektryczny to incjatywa inżyniera Jakuba Zadrożnego z firmy Derwisz, znanej z remontów i renowacji klasycznych samochodów. Ciekawostką było pojawienie się na prezentacji medialnej, odbywającej się we Wrzeszczu, przypadkowego właściciela Audi A3 e- Tron. Okazuje się że nowoczesny i zaawansowany niemiecki kompakt ma taki sam praktyczny zasięg w mieście co klasyczny fiacik, który nie został jeszcze do końca zoptymalizowany - około 50 kilometrów.

 

 


Północna.TV i Strefa Historii sekunduje projektowi od samego początku. Po prezentacji medialnej przyszedł czas na publiczne pokazanie samochodu. Pierwszy oficjalny pokaz elektrycznego Fiat-a 500 będzie miał miejsce podczas "Nocy Muzeów", w oliwskiej Kuźni Wodnej, będącej szykującym się do remontu Muzeum Gdańska. Pojawienie się tam elektrycznej 500 - ki będzie nawiązaniem do imprez motoryzacyjnych, jakie odbywały się tam przez lata wcześniej, kiedy placówka należała jeszcze do Muzeum Techniki.

FILM Z JAZD SAMOCHODEM: http://polnocna.tv/vid/19127-klasyczny-fiat-500ev-juz-jezdzi

red/fot. BG

Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/gallery/5786-testowali-elektryczna-500-ke