15:03
21 marzec 2019
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Lębork: Zatrzymany posiadał dopalacze za 100 tysięcy złotych

Zamieszczono dnia pon., 2018-04-23 13:28

Policjanci z lęborskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego przez sąd, celem doprowadzenia do zakładu karnego na ponad 1,5 roku pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli ponad 2 kg środków o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. zł., które zostały przekazane do badań laboratoryjnych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lęborskiej komendy, zdobyli informację o miejscu pobytu 29-latka poszukiwanego na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Okręgowy w Słupsku, celem doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna do odbycia ma karę roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, za popełnione wcześniej przestępstwa. W trakcie przeszukania jego miejsca pobytu, policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg substancji odurzających tzw. dopalaczy. Jak ustalili mundurowi, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to ponad 100 tys. zł. Policjanci znalezione substancje przekazali do badań laboratoryjnych. Biegły, któremu policjanci przekazali środki wstępnie określił, że zabezpieczone substancje zawierają środki zastępcze w rozumieniu "Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii" i mogą stanowić około 2 tys. porcji tzw. "działek" dopalaczy. 

29-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna, usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Grozi mu za to przestępstwo do 3 lat pozbawienia wolności. 

Dziś policjanci doprowadzą go do aresztu śledczego, celem odbycia zasądzonej przez sąd kary.

info/foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.