23:05
16 maj 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV: Zaprzyjaźnij się z rowerkiem stacjonarnym!

Zamieszczono dnia czw., 2017-06-15 18:54

Większość jest na tyle zmęczona, że wieczór spędza przed telewizorem lub komputerem. Nie powinniśmy jednak rezygnować z wysiłku fizycznego, gdyż jest on gwarantem naszego zdrowia. 

Szczególnie dla osób z tendencją do nadwagi i otyłości. Tym osobom tym zaleca się 1–1,5 godziny umiarkowanych ćwiczeń fizycznych dziennie. Może być to krótszy czas, lecz należy wtedy zwiększyć intensywność treningu.

Część osób decyduje się na podjęcie aktywności fizycznej jedynie ze względu na możliwość przyśpieszenia procesu odchudzania. Nie każdy jednak wie, jak ćwiczyć i ile czasu przeznaczyć na trening, by uzyskać zadowalające efekty. Zostańcie z nami, a dowiecie się więcej :)

Dziś coś, dla początkujących... ale może i leniwych!

Jazda na rowerze stacjonarnym to dobry sposób na poprawę kondycji i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Taki rodzaj ćwiczeń nie obciąża stawów, dlatego mogą z niego skorzystać również osoby w starszym wieku. Co ważne, rower stacjonarny jest łatwy w użyciu, a ryzyko upadku i kontuzji jest minimalne.

Jeśli z łatwością znajdujesz wymówki, by nie pójść na spacer lub nie biegać, rower stacjonarny jest dla ciebie idealny. Po zakupie roweru stacjonarnego nawet w najgorszą pogodę będziedzie mogli ćwiczyć w zaciszu swojego domu.

Jeśli chcesz zachować motywację do jazdy na rowerze stacjonarnym, postaraj się wyrobić w sobie nawyk ćwiczeń, na przykład podczas oglądania ulubionego serialu lub czytania czasopisma. Nawet jeżeli intensywność treningu na rowerze stacjonarnym będzie mniejsza niż wtedy, gdy koncentrujesz się tylko na ćwiczeniach, na pewno uda ci się jechać dłużej i spalić więcej kalorii.

Porad udzielał: Bartłomiej Chruściński / zdj. arch. autora