06:09
20 Wrzesień 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV - nowy cykl porad, dla chcących coś w sobie zmienić

Zamieszczono dnia czw., 2016-12-15 13:55
Ruszamy na Północnej.TV z nowym cyklem. Spróbujemy razem sprostać trudnej, codziennej walce o lepsze samopoczucie. Już od 1 stycznia zapraszamy na 1 odcinek - sensownych, możliwych do wdrożenia w życie porad. Dieta i trening wydają się receptą na szczupłą i zdrową sylwetkę. Jak jednak ćwiczyć, by osiągnąć zamierzony efekt? Aktywność fizyczna powinna być istotnym elementem życia codziennego każdego człowieka. Rzeczywistość jest jednak zatrważająca. Dużą część czasu spędzamy w pracy, szkole, na uczelni, a po powrocie do domu niewielu z nas wybiera się na spacer czy uczęszcza na zajęcia fitness.
 
Zmieńmy to !

Dlaczego nie chcemy "ruszyć tyłka"? Większość jest na tyle zmęczona, że wieczór spędza przed telewizorem lub komputerem. Nie powinniśmy jednak rezygnować z wysiłku fizycznego, gdyż jest on gwarantem naszego zdrowia. 

Szczególnie dla osób z tendencją do nadwagi i otyłości. Tym osobom tym zaleca się 1–1,5 godziny umiarkowanych ćwiczeń fizycznych dziennie. Może być to krótszy czas, lecz należy wtedy zwiększyć intensywność treningu.

Część osób decyduje się na podjęcie aktywności fizycznej jedynie ze względu na możliwość przyśpieszenia procesu odchudzania. Nie każdy jednak wie, jak ćwiczyć i ile czasu przeznaczyć na trening, by uzyskać zadowalające efekty. Zostańcie z nami, a dowiecie się więcej :)

Bartłomiej Chruściński / zdj. Puma.