Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Superliga tenisa stołowego - Bogoria pokonała akademików

Zamieszczono dnia pt., 2016-12-09 23:02

Spotkanie 8. kolejki LOTTO Superligi to przede wszystkim hit tej serii spotkań w Gdańsku. Mistrzowie Polski podejmowali przed własną publicznością Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, jedną z najlepszych drużyn tegorocznych rozgrywek ligowych

Mimo, że Dartom Bogoria nie zdobyła w ubiegłym sezonie medalu, to w aktualnej kampanii jest pretendentem do walki w fazie play-off. Spotkania gdańszczan z grodziszczanami zawsze są widowiskiem samym w sobie. To na takie mecze czeka się czasami całą rundę albo cały sezon. To rywalizacja bez wątpienia na najwyższym światowym poziomie. Tym bardziej, że trener Dartomu Bogorii, Tomasz Redzimski, zapowiedział, że jego zespół wystąpi w najsilniejszym składzie.

W piątek w Gdańsku zobaczyliśmy po stronie gości: Masaki Yosida, Panagiotisa Gionisa i Daniela Góraka. Jeśli chodzi o KS Unię AZS AWFiS, zagrali Wang Yang na pozycji nr 1, Kaii Konishi oraz Patryk Zatówka został delegowany na grę numer 3. Mecz na początku układał się pod dyktando gospodarzy. W pierwszej grze wieczoru Wang Yang pokonał greka Gionisa Panagiotis 3:1 i to gdańszczanie wyszli na prowadzenie. W drugie grze wieczoru do stołu podeszli japończycy. Po stronie Unii AZS AWFiS Gdańsk zagrał Kaii Konishi, a po stronie gości Masaki Yosida. W tie breaku okazał się minimalnie lepszy ten drugi, choć to Konishi prowadził w 5 secie 9:7, aby przegrać 9:11.

Trzecia gra to pojedynek Polaków, gdzie górą okazał się ten bardziej doświadczony - Daniel Górak reprezentant kraju, aktualny srebrny medalista Mistrzostw Europy w grze deblowej w parze z Jakubem Dyjasem. Patryk Zatówka tylko potrafił wygrać jednego seta i przegrał ten pojedynek 1:3.

W tym momencie było wiadomo, że goście wywiozą na pewno jakieś punkty z Gdańska.

Czwarty pojedynek to była przysłowiowa wisienka na torcie. Bardzo widowiskowa gra Wanga z Yosidą okazała się ostatnią tego wieczoru i czuliśmy wielki niedosyt, że ten pojedynek grany był tylko do dwóch wygranych setów (regulamin Polskiej Superligi Tenisa Stołowego). Wang w decydującym secie prowadził 9:6 i podobnie jak Konishi przegrał go do 9.

Niedosyt po spotkaniu pozostał, ale z przyjemnością patrzyło się na takie wymiany, a już w niedziele o godzinie 8.15 na kanale TVP3 ukaże się retransmisja tego spotkania więc zapraszamy przed telewizory.

KS Unia AZS AWFiS Gdańsk vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Wang Yang – Panagiotis Gionis 3:1 (4,-7, 6, 8)

Konishi Kaii – Masaki Yosida 2:3 (-7,5, 7, -7,-9)

Zatówka Patryk – Daniel Górak 1:3 (-8, -8, 4, -8)

Wang Yang – Masaki Yosida 1:2 (8, -2, -9)