23:06
12 czerwiec 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Jak schudnąć do wiosny - trener personalny radzi

Zamieszczono dnia śr., 2016-02-17 15:50
Zima w tym roku okazała się wyjątkowo łagodna, już niedługo wyjdziemy w bardziej zwiewnych ubraniach na spacery, koncerty, pikniki i plażę. Co zrobić jednak by chociaż nieco schudnąć przed wiosną? Dla czytelników portalu polnocna.tv porady daje Sylwester Koper, trener personalny oraz instruktor FTI Cycling i crossfit. 
 
Lajkujesz profile motywacyjne? Zastanawiasz się nad zmianą diety i rozpoczęciem treningów? Nie czekaj do kolejnego weekendu, miesiąca, musisz zacząć ćwiczyć już dziś. Nie będzie łatwo, bo i nie może być. Rozpoczynając treningi od zera musisz mieć dużo motywacji i regularności.
 
Sylwester mówi, że rozpoczynając trening najważniejszy jest systematyzm - trzeba ćwiczyć minimum cztery razy w tygodniu - najlepiej jak będzie to trening siłowy połączony z treningiem cardio. Do tego do treningu siłowego należy dodać ogólnorozwojowe ćwiczenia - tzw. trening obwodowy - gdzie prowadzone są ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe. 
 
- Trening cardio należy wykonywać na niskiej intensywności. W niskiej intensywności nasze mięśnie spalają tłuszcz jako źródło energii. Nie musi to być wcale dynamiczny bieg - może to być np marsz po bieżni lub marszobieg. W przypadku treningu cardio ważny jest czas - minimum to 30-40 minut cztery razy w tygodniu by osiągnąć pożądane efekty - mówi Sylwester Koper
 
Nie ma więc drogi na skróty. Trzeba intensywnie i regularnie trenować - może więc warto chociażby dzisiaj wyjść na rower i pojeździć albo szybkim marszem przejść kilka kilometrów po plaży? 
 
pc